25.3 C
Kyiv
Субота, 27 Червня, 2026

Військове ескалація в Ормузькій протоці: США атакували іранські об’єкти

У ніч на 26 червня Сполучені Штати Америки завдали ударів по іранських військових об'єктах у відповідь на напад Тегерана на торгове судно. Ця інформація була підтверджена Центральним командуванням збройних сил США.

Американські війська вразили склади, що містять ракети та безпілотники, а також радіолокаційні станції, розташовані в Ірані. Загострення військових дій стало наслідком атаки Ірану, яка відбулася 25 червня і призвела до пошкодження цивільного судна, що належить Сінгапуру.

Зараз американські підрозділи продовжують контролювати морський рух в регіоні, щоб забезпечити безпеку міжнародних судноплавних шляхів і дотримання умов меморандуму, укладеного раніше. Ця агресія стала першою з моменту підписання угоди про взаєморозуміння між Вашингтоном і Тегераном 18 червня, яка передбачала припинення бойових дій на 60 днів.

Перед цим стратегічна Ормузька протока була закрита з початку конфлікту між двома державами в кінці лютого. Лише на минулому тижні шлях був відкритий після зняття обмежень з іранських портів США, що сприяло зниженню світових цін на нафту до найнижчого рівня з березня – 73 долари за барель. Додатково, 22 червня на переговорах у Швейцарії сторони узгодили дорожню карту для остаточного мирного договору, під час яких США тимчасово скасували санкції на іранську нафту.

У ЦЕНТРІ УВАГИ
АКТУАЛЬНЕ ЗА ТЕМОЮ