-0.2 C
Kyiv
Середа, 27 Листопада, 2024

Вчені виявили нову планету, подібну до Землі

Група науковців із університетів Бельгії, Швейцарії, Англії та США оголосила про відкриття нової екзопланети під назвою Speculoos-3b, яка обертається навколо червоної карликової зірки.

Speculoos-3b має розмір, схожий на Землю, і знаходиться на відстані 55 світлових років від Землі. Щоб здійснити повний оберт навколо зірки, цій планеті потрібно 17 годин.

Згідно з публікацією у науковому журналі Nature Astronomy, відкриття Speculoos-3b стало результатом проєкту SPECULOOS, який був розроблений для пошуку екзопланет. Для цього була встановлена мережа телескопів по всьому світу.

Планету помітили, коли вона періодично блукала перед карликовою зіркою, призводячи до затемнення світла. Вона є більш ніж вдвічі холоднішою за Сонце, але у 10 разів меншою та у 100 разів менш яскравою, тому буде світити довше, зауважили дослідники.

“Ми створили SPECULOOS спеціально для спостереження за сусідніми надхолодними карликовими зірками в пошуку кам’янистих планет, які можна детально вивчити”, – пояснив Мішель Гіллон, астроном з Льєжського університету (Бельгія).

Амаурі Тріо, професор екзопланетології з Бірмінгемського університету, зауважив, що, хоча надхолодні карликові зорі холодніші і менші за Сонце, їхня тривалість життя набагато довша – приблизно 100 мільярдів років. Вчені припускають, що це будуть останні зірки, які світитимуть у Всесвіті.

На їхню думку, це може відкрити можливості для розвитку життя на орбітальних планетах. Проте, в разі Speculoos-3b будь-який організм зіткнеться з надзвичайно суворим середовищем. Завдяки вузькій орбіті вона отримує майже в 16 разів більше енергії, ніж Земля.

“У такому середовищі ймовірність наявності атмосфери навколо планети є дуже мала”, – підкреслив Жюльєн де Віт, планетолог з Массачусетського технологічного інституту (США).

Науковці також додали, що в майбутньому будуть спостерігати за екзопланетами за допомогою телескопа Джеймса Вебба, щоб отримати інформацію про їхню поверхню та потенційну атмосферу.

У ЦЕНТРІ УВАГИ
АКТУАЛЬНЕ ЗА ТЕМОЮ