2.1 C
Kyiv
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

Китайські вчені розкрили масштаби постковідного синдрому

Згідно з даними нового дослідження Китайської академії наук, так званий «довготривалий COVID-19» або постковідний синдром вражає кожну третю людину, що перенесла коронавірусну інфекцію. Дослідження тривало рік і охопило понад 70 тисяч жителів Китаю віком від 18 до 60 років. Його результати показують, що постковідний синдром — це багатогранне захворювання, яке зачіпає майже всі системи органів, завдаючи значних труднощів людям навіть після одужання від COVID-19.

Постковідний синдром — це стан, при якому людина продовжує відчувати різноманітні симптоми, пов’язані з перенесеною хворобою, навіть після того, як вірусна інфекція вже зникла з її організму. Серед найчастіших проявів синдрому: стійка втома, головний біль, задишка, втрата або спотворення нюху (аносмія і паросмія), м’язова слабкість, низька температура тіла та порушення когнітивних функцій, такі як зниження уваги та проблеми зі сном.

Синдром може вражати різні системи органів, викликаючи нейрокогнітивні розлади, проблеми з диханням, порушення нервової системи, обміну речовин, кровоносної системи, а також психічного здоров’я. Через це симптоматика постковідного синдрому залишається досить різноманітною, і точна природа деяких симптомів досі невідома.

Дослідження показало, що серед понад 30% опитаних, які відчували прояви постковідного синдрому, першочерговими симптомами залишаються:

  • Втома — 30% пацієнтів,
  • Погіршення пам’яті — 28%,
  • Зменшення здатності до фізичної активності — 18%,
  • “Мозковий туман” (проблеми з концентрацією уваги) — 17%.

Дослідники протягом року збирали інформацію про симптоми постковідного синдрому за допомогою онлайн-опитувань. Опитані самостійно повідомляли про характер і тривалість симптомів, а вчені групували ці дані відповідно до статусу інфікування SARS-CoV-2.

Дослідження показало, що вакцинація значно зменшує прояви постковідного синдрому — зокрема, симптоми знижуються на 30%-70% у людей, які отримали кілька доз вакцини або ревакцинації. Однак у випадку повторного інфікування COVID-19 ризик розвитку постковідного синдрому збільшувався, і симптоми набували більш серйозного характеру.

 

У ЦЕНТРІ УВАГИ
АКТУАЛЬНЕ ЗА ТЕМОЮ