-2.4 C
Kyiv
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

Фігурант справи НАБУ про мільйонний хабар Аман Моламов продовжує обкладати даниною торговців вуличних ярмарок

Екс-керівник КП “Міський Магазин” Аман Моламов, незважаючи на гучну кримінальну справу НАБУ продовжує кришувати роботу вуличних ярмарок в Києві. Мова йде про оборот в півмільярда гривень на місяць.

Про це пише видання NENKA.info.

Моламов Аман Мансурович Мансур Огли вперше став відомий широкій публіці після гучної справи НАБУ, як співучасник в організації корупційної схеми отримання хабарів за сприяння в розміщенні точок пересувної торгівлі — так званих “купав”. За інформацією слідства, підозрювані отримали 1 мільйон 390 тисяч гривень хабара двома частинами, після чого їх затримали.

Організатором схеми виступив депутат КМДА від фракції “Слуга народу” Владислав Трубіцин, якому вдалось перетнути державний кордон та уникнути покарання, а ось основним виконавцем у схемі був саме Аман Моламов, який лишається в Україні та через своїх людей в КМДА продовжує обкладати даниною фермерів та невеликі приватні підприємства, які займаються торгівлею на на міських ярмарках.

Щоб зрозуміти розміри корупційних потоків, які проходять через Амана Моламова, достатньо зважити деякі статистичні дані. Так, продуктові сільськогосподарські ярмарки в столиці проходять кожен день, по затвердженому графіку який можна знайти на сайті КМДА.

Статистика показує, що за місяць такі ярмарки відвідує понад 1 мільйон киян із середнім, за найскромнішими підрахунками, чеком в 500 гривень, що складає  0,5 мільярда гривень обороту. Як бачимо, доволі ласий шматок.

Аман Моламов контролює дані потоки через своїх братів, які наразі працюють в КМДА, також його люди виставляють намети на ярмарках. За інформацією наших джерел, кожен торговець має сплачувати людям Моламова “данину”, за можливість торгувати.

Такий підхід нівелює саму ідею створення сільськогосподарських ярмарок на яких кияни мали отримати прямий доступ до дешевих та якісних продуктів фермерських господарств: завдяки втручанню Амана Моламова вони стають не такими вже й дешевими, адже кожна торгова палатка обкладена “даниною”, що в свою чергу відображається на ціні продукції.

Так як Аман Моламов по відношенню до торговців фактично займається рекетом, то реалізація даної схеми неможлива без участі правоохоронців, на рівні районів. За інформацією наших джерел, для безперешкодної роботи схеми Моламов регулярно “заносить” поліцейським на рівні голів чи замів РОВД.

Водночас, Аман Моламов має “кришу” в СБУ, якою мав необережність вихвалятись в колі знайомих. За інформацією наших джерел, такзвана “криша” Моламова в СБУ – це керівники невисокої ланки, які відповідають за економічні злочини і корупцію. Хоча  Аман Моламов ніколи публічно не називав прізвища співробітників СБУ,  схема дійсно працює та допомагає Моламову залишатись на корупційних потоках та уникати кримінальної відповідальності.

В даному контексті виникає закономірне питання, чи проінформований голова СБУ Василь Малюк, про дії своїх підлеглих, з кришування Амана Моламова який разом зі спільниками фактично займається рекетом.

Друге закономірне питання, яким чином Аману Моламову вдалось уникнути кримінальної відповідальності у досить резонансній справі про мільйонний хабар, де всі діалоги співучасників та всі їх дії були детально задокументовані? Чи Аман Моламов пішов на співпрацю з НАБУ як агент, чи все таки підлеглі Василя Малюка допомагають Моламову уникати відповідальності?

Просимо дане журналістське розслідування вважати офіційним запитом до НАБУ, СБУ та ДБР з метою перевірки викладених у статті фактів.

У ЦЕНТРІ УВАГИ
АКТУАЛЬНЕ ЗА ТЕМОЮ